tel.: 34 318 10 64
Galeria

Konstrukcje schodów

Stabilność i bezpieczeństwo to cechy, którymi powinny cechować się elementy każdej konstrukcji schodów, dlatego też warto dobrać taką opcję, która będzie nam je gwarantowała. Ważny jest także wybór optymalnej możliwości dostosowanej do estetyki pomieszczenia, która będzie spójna w zastosowaną aranżacją wnętrza.


Konstrukcja policzkowa

To jedna z najpopularniejszych opcji, w której zastosowane są dwie belki, na których opierają się krawędzie wszystkich stopni schodów. Mogą one mieć różny kształt - zarówno prosty, jak i wygięty. Schody mogą być również dodatkowo wspomagane poprzez zastosowanie słupów, co ma miejsce w przypadku szczególnie skomplikowanych opcji.


Konstrukcja modułowa

Są one tworzone z gotowych elementów, czyli połączonych ze sobą stopni wraz z wspornikami. Schody są łączone za pomocą śrub, a do przytwierdzenia wszystkich elementów nie są potrzebne dodatkowe belki. W przypadku opcji krętej możliwe jest zastosowanie dodatkowego wsparcia w postaci pionowego słupa, którego zadaniem jest zwiększenie stabilności. Są one również bardzo uniwersalne, przez co nadają się do różnych typów pomieszczeń.


Konstrukcja wspornikowa

W przypadku tej możliwości mamy do czynienia ze stopniami, które są umieszczone tylko z jednej strony w ścianie, z drugiej strony z kolei są zawieszone w powietrzu. W opcji krętej możliwe jest zastosowanie dodatkowego słupa wzmacniającego. Jest to propozycja, która szczególnie często sprawdza się w przypadku nowoczesnych aranżacji wnętrz ze względu na swój modernistyczny wygląd.

 

 

Kontakt

Firma Usługowa "Kiepura" Grzegorz Kiepura
ul. Szkolna 48; Czarna Wieś
42-133 Węglowice (woj. śląskie)
tel. kom.: 507 644 532
tel./fax: 34 318 10 64
e-mail: grzegorz.kiepura@wp.pl

 

 

 

 

 

 

 

Schody drewaniane Kiepura
wykonanie: kotonski.pl