tel.: 34 318 10 64
Galeria

Typy schodów

Planując komunikację pomiędzy poszczególnymi poziomami budynku, mamy do wyboru wiele typów schodów, które można zastosować w obiekcie. W zależności od ich usytuowania, preferencji lokatorów, ich możliwości czy wieku można wybrać kilka opcji, z których każda znajdzie swoich zwolenników.


Jak mogą wyglądać schody - różne typy i ich charakterystyka

Biorąc pod uwagę przede wszystkim dwie cechy: liczbę stopni, a także ich kształt, można wyróżnić co najmniej kilka typów schodów stosowanych w budownictwie, w tym chociażby:

  • proste jednobiegowe - są one najprostsze do wykonania ze względu na fakt, że wszystkie stopnie mają jednakową szerokość. W przeciwieństwie do innych typów nie posiadają spocznika, dlatego też są polecane szczególnie w przypadku mniejszych wysokości,
  • kręcone - przy ich wykorzystaniu można zagospodarować niewielką ilość miejsca, w dodatku są one również stosunkowo proste w montażu. Ich pokonywanie może być nieco trudniejsze dla osób starszych czy mających problemy z poruszaniem się,
  • dwubiegowe zwykłe - dość powszechne rozwiązanie, które jest również wygodne w użytkowaniu, dzięki zastosowaniu spocznika. Komfort pokonywania stopni wpływa także na ich popularność.

Jaki typ wybrać?

Przy wyborze schodów powinniśmy brać pod uwagę takie czynniki, jak przede wszystkim ich planowana lokalizacja. Wówczas możemy chociażby pomyśleć o typie kręconym lub zabiegowym, gdy mamy do dyspozycji narożnik pomieszczenia, a także opcję wachlarzową, w przypadku dysponowania sporą przestrzenią. Warto wziąć pod uwagę, czy będą poruszać się po nich dzieci lub osoby starsze – w takiej sytuacji warto pomyśleć o opcji, która będzie posiadała spocznik, a także więcej miejsca do przemieszczania się.

 

 

Kontakt

Firma Usługowa "Kiepura" Grzegorz Kiepura
ul. Szkolna 48; Czarna Wieś
42-133 Węglowice (woj. śląskie)
tel. kom.: 507 644 532
tel./fax: 34 318 10 64
e-mail: grzegorz.kiepura@wp.pl

 

 

 

 

 

 

 

Schody drewaniane Kiepura
wykonanie: kotonski.pl